Пікірування: Бізнесмен Павло Фукс назвав шокуючу суму втрат української економіки від карантинних обмежень

последние новости в Украине останні новини в Україні


Відомий бізнесмен і меценат Павло Фукс повідомив, що сума втрат української економіки від карантинних обмежень склала приголомшливу цифру в 53,5 млрд доларів. Бізнесмен проаналізував кон’юнктуру та назвав можливі шляхи виходу економіки України з піке.

Об этом сообщает Преступная Россия

Карантинні обмеження спровокували безпрецедентне падіння економічних показників України. Бізнесмен Павло Фукс у своєму Telegram-каналі привів можливі шляхи виведення економіки країни з небувалого піку.

Згідно з інформацією Павла Фукса, промислове виробництво в Україні за квітень 2020 року скоротилася на 16,2%. У березні падіння склало 7,7%, в лютому — 1,5%, в січні — 5,1%. В цілому за 2020 рік – мінус 7,9%. Скорочення триває з місяця в місяць. 30,9% — скорочення виробництва сталі в Україні за квітень. Для розуміння, світове виробництво знизилося на 13%. Так що наші підприємства падають глибше, ніж світовий ринок. Додам, що за підсумками 2019 року Україна скоротила випуск сталі на 1,2%, тоді як глобальний ринок виріс на 3,4%.

"Так що коронавірус – не причина проблеми, він їх лише посилює", – зазначив бізнесмен.

Також, Павло Фукс додав, що скорочення споживання електроенергії за 4 місяці 2020 року скоротилося на 5,8%. Це корелюється з проблемами в економіці. Менше споживати почали, в тому числі, металургія і промисловці.

"7 млрд гривень збитків у першому кварталі року отримала "Укрзалізниця". До кінця 2020-го дефіцит може скласти 16 млрд₴ 15,3% — скорочення вантажоперевезень в Україні за 4 місяці року. 56% — падіння виробництва вантажних вагонів на Крюківському вагонобудівному заводі. Це системоутворююче підприємство галузі", – пише Павло Фукс.

Бізнесмен підкреслив, що причиною цього є не тільки коронавірус. Україна погано закінчила 2019 рік – виробництво вантажних вагонів знизилася на 5,2% у порівнянні з 2018-м.

Павло Фукс зазначає, що, на думку експертів, втрати української економіки від карантинних обмежень складають 53,5 млрд доларів. Зазначені економічні проблеми може вирішити лише держава. Воно встановлює правила і відповідає за їх виконання. Специфіка карантину — це рішення Кабміну і місцевої влади. Створення умов для припливу іноземних інвестицій — робота Ради та уряду. Закриті кордони — це теж дії держав.

"Роль держави в цій кризі стає ключовою. Від українського уряду потрібні кваліфікована реакція і пакет антикризових заходів. Не декларування, а нарешті дієва допомога економіці.Чи будуть заходи озвучені, шановні міністри? 68 днів не працював метро в Києві. За цей час можна було і відреагувати", — резюмував Павло Фукс.

Раніше Павло Фукс прокоментував технічний дефолт в Аргентині. Він порівняв номінальні цифри ВВП України та латиноамериканської країни. Виявилося, що відповідні показники нашої держави в 2018 році фіксувалися на рівні 130,8 мільярда доларів, а Аргентини — 519,9 мільярда доларів. Офіційний Буенос-Айрес активно позбавляється від боргів і "виправляє помилки минулого". В кінці травня влада країни в дев’ятий раз оголосила технічний дефолт. Також бізнесмен Павло Фукс вказав на шанс, яким може скористатися Україна в посткризовому світі.

последние новости в Украине останні новини в Україні
последние новости в Украине останні новини в Україні
последние новости в Украине останні новини в Україні
последние новости в Украине останні новини в Україні
последние новости в Украине останні новини в Україні
последние новости в Украине останні новини в Україні


Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/ekonomika/pikiruvannya-biznesmen-pavlo-fuks-nazvav-shokuyuchu-sumu-vtrat-ukrainskoi-ekonomiki”