Як стимулюватимуть розвиток ІТ-індустрії в Україні: два нові законопроєкти

Мінцифри повідомляє, що у ВРУ зареєстровано проєкт Закону України №3979 “Про заходи щодо стимулювання розвитку ІТ-індустрії в Україні”.

Об этом сообщает FLB

Це профільний законопроєкт, який регламентуватиме роботу Дія City і де зазначено основні заходи щодо стимулювання розвитку ІТ-індустрії.

Крім того, щоб резиденти Дія City могли працювати за спеціальними податковими умовами, паралельно із профільним законопроєктом зареєстровано проєкт Закону №3933-1 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України (щодо заходів стимулювання розвитку індустрії інформаційних технологій в Україні)”.

“Обидва законопроєкти будуть доопрацьовуватись з Комітетом цифрової трансформації, Комітетом з питань фінансів, податкової та митної політики, представниками провідних IT-компаній. Разом працюватимемо над тим, щоб підвищити рівень конкурентоспроможності України у сфері ІТ-індустрії та забезпечити максимально зручні й ефективні умови для IT-компаній”, – повідомляють у Мінцифри.

Профільним законопроєктом передбачено впровадження:

  • особливого режиму оподаткування суб’єктів ІТ-індустрії;
  • спеціальної моделі оподаткування доходів працівників ІТ-індустрії;
  • можливості обрання контрактної форми трудового договору під час оформлення трудових відносин в IT-компаніях.

“Також зараз обговорюємо з IT-компаніями можливість резидентам Diia City продовжувати роботу з ФОПами, але за умови, що їхня кількість не перевищуватиме близько 50%”, – додали в міністерстві.

У законопроєкті зазначені критерії, за якими IT-компанії зможуть отримати резидентство Дія City:

  • компанія, відповідно до її установчих документів та відомостей в ЄДР, має здійснювати виключно види діяльності ІТ-індустрії;
  • середньомісячна зарплата працівників компанії становить 1 200 євро;
  • витрати компанії на оплату праці працівників у загальній структурі її витрат має становити не менше ніж 70%.

Також резидентство матимуть змогу отримати стартапи, якщо:

  • компанія залучила фінансування від одного або декількох венчурних фондів або інших інституційних інвесторів на загальну суму не менше 50 000 євро;
  • стартап або його учасники взяли участь в акселераційній програмі та отримали від уповноваженого органу акселераційної програми документ, що підтверджує успішне її проходження.

Що стосується законопроєкту, який вноситиме зміни до Податкового Кодексу, то ним передбачається оподаткування:

заробітної плати працівників ІТ-індустрії на 5% податку з доходів фізичної особи та 5% єдиного соціального внеску (за умови, якщо сума єдиного внеску буде не меншою за подвійний розмір мінімального страхового внеску);
введення податку на виведений капітал за ставкою 18%.

Варто зазначити, що право на користування податковими пільгами матимуть ІТ-компанії, що відповідатимуть вимогам профільного законопроєкту та будуть включені до спеціального реєстру, ведення якого здійснюватиме уповноважений орган — центральний орган виконавчої влади.

“Сподіваємось, що прийняття цих законопроєктів сприятиме тому, що Україна протягом найближчих років стане лідером в індустрії інформаційних технологій, а частка ІТ-індустрії у загальному ВВП України зросте до 10 відсотків”, – підсумували в міністерстві.


Джерело статті: “http://factor-news.info/yak-stymulyuvatymut-rozvytok-industriyi-v-ukrayini-dva-novi-zakonoproyekty/”