Кінець колоніальної епохи. Барбадос змістить королеву Єлизавету II з поста глави держави і стане республікою

Барбадос має намір відсторонити королеву Великої Британії Єлизавету II з посади глави держави і стати республікою.

Об этом сообщает Политика 2.0Про це повідомляє Reuters з посиланням на рішення уряду Барбадосу.


Колишня британська колонія після отримання незалежності в 1966 році підтримувала формальні зв’язки з британською монархією. Майже через 55 років острівна держава на сході Карибського моря офіційно стане республікою.


«Прийшов час остаточно залишити позаду наше колоніальне минуле», — сказала генерал-губернатор Барбадосу Сандра Мейсон, виступаючи від імені прем’єр-міністра країни Міа Моттлі.


За її словами, Барбадос отримає повний суверенітет і стане республікою до 55-ї річниці незалежності. Ця дата настане в листопаді 2021 року.


У Букінгемському палаці і Міністерстві закордонних справ Великої Британії заявили, що останнє слово за жителями Барбадосу.


«Барбадос і Велику Британію об’єднує спільна історія, культура, мова і багато іншого. Між нами склалися міцні партнерські відносини, і ми продовжимо співпрацю», — заявила представник британського МЗС.


Королева Єлизавета II досі формально залишається главою Барбадосу. Вона призначає генерал-губернатора, який представляє британську королеву на офіційних заходах.


Редактор: Оксана Соломка


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/barbados-stane-respublikoyu-ostanni-novini-50112376.html”