У Китаї померла друга людина від нового вірусу. Які його симптоми? - Здоров’я

Подія: У Китаї зафіксували другу смерть від нового коронавірусу, який спричинив спалах пневмонії у місті Ухань.


Деталі: 69-річний чоловік помер 15 січня. Подробиць про перебіг його хвороби поки не розголошують. Першу смерть від загадкового вірусу зафіксували за чотири дні до того. Загиблому було 61.


Станом на цей час відомо вже про 60 випадків захворювання. Більшість із постраждалих — відвідувачі, працівники та постачальники оптового ринку морепродуктів та живих тварин. Усіх хворих госпіталізували. Дванадцятьох виписали, а п’ятеро перебувають у важкому стані. Ще за 717-ма людьми, які контактували з хворими, медики продовжують стежити.


Загадкова хвороба перетнула кордони двох країн. У Японії виявили першого хворого чоловіка, який перед тим повернувся з Китаю. Симптоми захворювання проявилися на четвертий день. Пацієнт стверджує, що не відвітував рибного ринку в місті Ухань. Тож медики поки не знають, як він заразився. Раніше стало відомо про два випадки коронавірусу у Таїланді. Там захворіли дві жінки (61 і 74 роки).


В аеропортах Таїланду та Індії встановили теплові сканери, щоб перевіряти пасажирів, які повертаються з Китаю.


Тим часом біологи досі не можуть ідентифікувати збудник та визначити джерело захворювання.


Коментарі: У МОЗ України розповіли про симптоми нового захворювання.


"Новий коронавірус відрізняється від збудника грипу, пташиного грипу, аденовірусної інфекції, важкого гострого респіраторного синдрому (SARS-CoV), близькосхідного респіраторного синдрому (MERS-CoV) та інших поширених захворювань органів дихання. Серед ознак і симптомів захворювання — підвищення температури, ускладнене дихання та двосторонні інфільтративні ураження легень на рентгенограмі", — повідомили в Центрі громадського здоров’я МОЗ України.


"Вірус передається від людини до людини через тісний контакт, але хвороба навряд чи швидко пошириться", — заявив у п’ятницю, 17 січня, Мото Сузукі, керівник Центру спостереження за інфекційними захворюваннями Японії. Чиновник також спробував розвіяти деякі побоювання. Він сказав, що вірус має слабку патогенну природу. Це відрізняє його від небезпечного вірусу ГРВІ, який у 2002-2003 роках забрав життя 648 людей.


У ВООЗ наголошують, що потрібно якомога швидше встановити збудник. Втім заспокоюють: "Китай має потужний потенціал та ресурси для адекватного реагування на спалахи респіраторних захворювань".


Що було раніше: Спалах загадкового вірусу медики зафіксували наприкінці грудня у провінції Хубей в місті Ухань. Усіх хворих швидко ізолювали.


Джерело статті: “https://expres.online/health/u-kitai-pomerla-druga-lyudina-vid-novogo-virusu-yaki-yogo-simptomi”