НАБУ: 2,5 мільйона гривень – самовільні премії ексдиректор державного підприємства

Ексдиректор Державного підприємства "Оператор ринку" призначав само собі премії у розмірі 2,15 мільйонів гривень. НАБУ нагадує підприємству, що ці кошти можна відшкодувати.

енергетика
Справа, яку веде НАБУ проти Володимира Євдокімова, стосується розтрати державного майна в енергетичній галузі. Фото: ілюстративне зображення з мережі

Розслідування щодо розтрати колишнього директора державного підприємства Володимира Євдокимова завершено, прес-служба НАБУ.

Об этом сообщает Times

Протягом двох років — з 2019 до 2020 рр. — управлінець зловживав службовим становищем і отримав гігантські кошти — 2,15 млн₴ Слідство встановило, що кошти видавались на підставі наказів, в яких було вказано, що це — заохочувальні премії.

Євдокімову була оголошена підозра у грудні минулого року. Його підозрюють у вчиненні злочину за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу — розтрата державного майна у особливо великих розмірах. Якщо суд визнає чоловіка винним, то він буде покараний на ув’язнення терміном від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Дії екскерівника можуть бути відшкодовані, нагадує НАБУ. Слідчі звертались до теперішніх керівників ДП "Оператор ринку" і говорили, що вони можуть самостійно подати цивільний позов. Після цього кошти, які втратила держава, могли б бути повернуті.

Однак, як повідомляє НАБУ, керівники чомусь зволікають.

Наразі Євдокімов та його адвокати вивчаються матеріали провадження. Після того, як вони його прочитають, буде складено обвинувальний акт і справа надійде до суду.

Нагадуємо, що ДП "Оператор ринку" — підприємство, створене у 2019 році. Мета його діяльності — купівля та продаж електричної енергії у двох форматах: на добу на перед (РДН) та протягом доби (на так званому внутрішньо добовому ринку — ВДР).

Читати також:
Суд над Порошенком: експрезидент просить психіатричну експертизу для прокурорів ЗМІ: У Києві орудує шахрай, який обманює іноземних дипломатів Підставна фірма і зв’язки з промисловцями: криворізький науковець Петрухін обманював державу?
Поділитись

Источник: Устав ГРУПП