Окупанти пошкодили газові об’єкти на Житомирщині та Запоріжжі,

газу,видобуток

Уночі внаслідок чергового обстрілу з боку росіян, зафіксовано пошкодження 2 об’єктів газовидобутку та лінії електропередачі в Житомирській області. Також внаслідок артобстрілу є влучання в один з об’єктів Оператора ГТС України на Запоріжжі.

Як повідомляє пресслуба Міністерства енергетики, наразі вже триває ліквідація наслідків.

Водночас спеціалісти "Укргідроенерго" зменшують обсяги скиду води з урахуванням необхідності забезпечення балансу енергосистеми та мінімізації наслідків підриву окупантами Каховської ГЕС.

Як наголосили в Міненерго, рівень води у ставку-охолоджувачі окупованої Запорізької АЕС становить 16,66 м, чого достатньо для забезпечення потреб станції.

На Криворізькій ТЕС у ставку-охолоджувачі рівень води також поки достатній для забезпечення роботи енергоблоків. За оцінками Міненерго, її вистачить на період від 10 місяців до року.

"Проте у майбутньому у зв’язку з падінням рівня води може виникнути потреба у поповненні ставка та, відповідно, забезпеченні безперебійної роботи станції", – наголосили у відомстві.

Енергетики Херсонщини та Миколаївщини продовжують фіксувати наслідки підриву Каховської ГЕС та спричиненої ним повені. Наразі в Херсонській області знеструмлено 158 трансформаторних підстанцій, у Миколаївській області – 49. Водночас у Херсоні фіксується поступове зменшення рівня води.

Енергетики вже почали відновлювальні роботи там, де це можливо. На ранок вдалося повернути електропостачання для понад 2 тисяч домогосподарств у Херсоні та області.

Наразі без світла через підтоплення залишаються понад 16 тисяч споживачів. Ситуація на Херсонській ТЕЦ контрольована – після відходу води енергетики розпочнуть роботи з відновлення роботи станції.

Водночас триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з РФ територій. У Донецькій області через бойові дії знеструмлено три населених пункти. Також зафіксовано обстріл населеного пункту, прилеглого до генеруючої станції.

Унаслідок попередніх обстрілів без світла залишається частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Харківській та Чернігівській областях. Через технологічні порушення та відключення електропостачання фіксувалися зміни у русі потягів у Дніпропетровській області.

Були відключення на Київщині, Одещині, у Чернівецькій області. Причина – технологічні порушення.