Археологи знайшли судно, що затонуло майже 200 років тому, - там була "прощальна" записка: фото

Британські археологи розкрили одну з найбільших археологічних таємниць, виявивши судно Королівського флоту HMS Erebus, яке затонуло в Північному Льодовитому океані у 1845 році під час експедиції британського полярника Джона Франкліна, до якої входили кораблі HMS Erebus і HMS Terror.

Об этом сообщает Преступная Россия


Про це пише видання Express.


Експедиція Джона Франкліна (1845-1847) складалася з двох кораблів HMS Erebus і HMS Terror і повинна була перетнути західний прохід Арктики з Атлантичного в Тихий океан. На той момент прохід вже був картографований зі сходу і з заходу, але не підкорений людиною. Франклін і його екіпаж — 129 моряків — відпливли з Британії в травні 1845 року.


Відновити картину події частково допомогли рятувальні експедиції, які були направлені в ймовірне місце аварії впродовж наступних 11 років після аварії. Моряки дійшли висновку, що обидва кораблі були затерті льодами і кинуті своїми екіпажами. Всі 129 людей загинули, намагаючись дістатися по суші до канадського Форт-Резольюшен.Корабель HMS Terror був знайдений в 2014 році, в той час про місцезнаходження другого корабля експедиції — HMS Erebus — інформації не було.


У лютому цього року команда водолазів виявила понад 350 артефактів, які могли допомогти пролити нове світло на аварію кораблів Королівського флоту. Вчені знайшли кухонне начиння, пляшки з вином, воскову печатку з відбитком пальця та щітку з пасмами волосся, які могли містити підказки про долю дослідника Арктики Джона Франкліна та його екіпажу.Також було знайдено три могильних місця та записку на іншому місці, датовану квітнем 1848 року, в якій вказується, що Джон Франклін та ще 23 особи загинули, а ті, хто вижив, покинули корабель.Окрім цього, дослідники виявили покинуті сани з двома скелетами та численними особистими речами, листи одного з чоловіків та розповіді місцевих жителів про білих чоловіків, які повільно загинули, і про кораблі, які зникли під льодом.Вода зберегла значну частину HMS Erebus — корпус залишився цілим, а водолази змогли побачити цінні артефакти — гармати та книжкові полиці."Це історія про виживання і про розвідку. Вони намагалися знайти Північно-Західний прохід, який не сильно відрізняється від того, як ми намагаємось поїхати на Марс або на Місяць", - прокоментував знахідку Марк-Андре Берньє, член команди "Парк Канада", яка знайшла корабель в канадській Арктиці.


Як повідомляв "Апостроф", раніше археологи виявили затонулий датський військовий корабель Дальменхорст, який був затоплений в битві під Фемарном в 1644 році. Це останній зі знайдених кораблів в цій битві.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/science/2020-12-16/arheologi-nashli-sudno-zatonuvshee-pochti-200-let-nazad--tam-byila-proschalnaya-zapiska-foto/217886”