Археологи дізналися несподівану таємницю царя Ірода, який прославився своєю жорстокістю

Археологи, які проводили дослідження на місці одного з садів біблійного царя Ірода, який відомий своєю жорстокістю, в Єрихоні, поблизу Мертвого моря, дійшли висновку, що в його палаці ще 2 тисячі років тому росли мініатюрні дерева — бонсаї.

Об этом сообщает Москов пост


Про це пише видання Haaretz.


Цар Ірод, який правив в Юдеї в першому столітті до нашої ери, був відомий не тільки своєю жорстокістю, але і масштабними будівельними проектами. Його також називали "найбільшим будівельником в єврейській історії". За час свого правління він провів вражаючу реконструкцію Єрусалимського храму, побудував портове місто Кесарію і безліч екстравагантних палаців.


Нещодавно вченим стало відомо про ще один дещо незвичайний проект Ірода. Археологи знайшли підтвердження, що в одному з садів в Зимовому палаці царя в Єрихоні, що поблизу Мертвого моря, росли декоративні рослини в стилі бонсай. На основі аналізу скам’янілого пилку, який вчені знайшли у зразках ґрунту з саду, вони дійшли висновку, що Ірод вирощував міні-версії сосен, кипарисів, кедрів і оливкових дерев.


Вчені висловили припущення, що мініатюрні дерева, які служили прикрасою в палаці кровожерливого правителя більше 2 тисяч років тому, могли демонструвати владу Ірода над природою і вірність Риму.


Як відомо, вперше палац Ірода розкопали в 1950-х роках, а в 1980-х під керівництвом ізраїльського археолога Ехуда Нетцера виявили прямокутний двір, оточений колонадою. Посеред двору рядами стояли десятки маленьких керамічних горщиків з отвором на дні. Тоді вчені не могли зрозуміти, для чого їх використовували. Тільки через десятиліття осадові породи з саду Ірода були проаналізовані і в них знайшли пилок рослин з саду бонсаїв.


Як повідомляв "Апостроф", ізраїльські археологи точно і ретельно відтворили покриття підлоги стародавнього храму в Єрусалимі, по якій понад 2 тисячі років тому ходив Ісус Христос.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/science/2021-01-18/arheologi-uznali-neojidannuyu-taynu-tsarya-iroda-kotoryiy-proslavilsya-svoey-jestokostyu/220563”