Росії загрожує дефіцит контактних лінз через санкції

лінза

Постачальники контактних лінз американського виробника Johnson& Johnson почали розсилати російським салонам оптики повідомлення про припинення імпорту.

Причиною для цього стало рішення Мінпромторгу США, який вніс лінзи до переліку товарів, експорт яких до РФ заборонено, пише російське видання "Коммерсант".

Частка Johnson&Johnson на російському ринку лінз сягає 50%. Крім своєї продукції клмпанія постачає до Росії лінзи американських брендів Acuvue Oasys та Acuvue True Eyes. Загалом американські бренди займають понад 70% ринку в РФ.

В очікуванні дефіциту ціни на лінзи від Johnson&Johnson зросли з 5-5,5 тис. руб. за упаковку восени 2022 року до 6,5-8,5 тис. руб. у травні. До початку російського вторгнення в Україну вони коштували в середньому 3,8 тис. рублів.

Як альтернатива американським лінзам є російські. На них припадає 10-15% ринку. Проте більшість із них виготовляються із матеріалів, які Росія імпортує з Великої Британії та США. Також на російському ринку є китайські та корейські бренди, але їх не багато.

Читайте також: Нідерландська Philips продовжить постачати медичне обладнання до РФ

Російська влада поки що не включала контактні лінзи до переліку товарів, які дозволяється ввозити за схемою "сірого імпорту" з порушенням прав правовласника. Однак навіть у такому випадку може виникнути з ліцензуванням продукції з боку російського МОЗу.

"Коли з ринку йде іноземний постачальник, виходить, що ніхто, крім нього, не може привезти не тільки тому, що має інтелектуальні права, а й тому, що ці сертифікати на продукцію теж його", – пояснив директор російської "Асоціації паралельного імпорту" Анатолій Сємьонов.

За його словами, кожен, хто візьметься привезти лінзи в обхід офіційної дистрибуції, має наново проходити сертифікацію, яка вимагає документів від виробника.

"Виходить замкнене коло", – констатував Сємьонов.