Попит на газ у ЄС скоротиться більше, ніж буде імпортовано з Росії

газ,євросоюз

Європейська Комісія заявила, що попит на газ в Європейському Союзі може впасти в найближчі 12 місяців більше, ніж загальний обсяг газу, який ЄС очікує придбати в Росії цього року, допомагаючи зменшити інфляційний тиск на блок.

У документі, з яким ознайомилося агентство Reuters, комісарка ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон заявила, що політика енергозбереження повинна скоротити споживання газу в ЄС на 60 млрд кубометрів, передає enkorr.

Згідно з документом, це перевищить сукупний обсяг газу та скрапленого природного газу, який ЄС очікує імпортувати з Росії 2023 року.

Торік ЄС запровадив надзвичайні заходи для збереження енергії після того, як Росія припинила постачання газу до Європи та занурила країни в кризу різкого зростання цін на енергоносії й обмеження постачань.

Попит на газ у блоку впав на 18% із серпня 2022 року по березень 2023 року порівняно з тим самим періодом останніх років через політику надзвичайної ситуації, скорочення виробництва в промисловості та м’яку зимову погоду.

"Дії, вжиті в рамках REPowerEU, призвели до найрізкішого падіння попиту на газ в історії", – йдеться в документі, у якому є посилання на план ЄС REPowerEU щодо обмеження залежності Європи від російського викопного палива.

До того, як Росія вторглася в Україну в лютому минулого року, імпорт російського газу в Європу становив близько 150 млрд кубометрів на рік.