Болгарія приєднається до будівництва кабеля через Чорне море для експорту електроенергії з Азербайджану

кабель

Болгарія збирається приєднатися до проєкту будівництва силового електричного кабелю Black Sea Energy.

"Хочу повідомити, що свою згоду приєднатися до угоди щодо проєкту Black Sea Energy висловила і Болгарія", – заявив міністр енергетики Азербайджану Пярвіз Шахбазов, виступаючи на Бакинському енергетичному форумі, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, у рамках Бакинського енергетичного тижня відбудеться четверте міністерське засідання щодо проекту будівництва енергокабелю Black Sea Energy, що реалізується Азербайджаном, Грузією, Румунією та Угорщиною.

Як повідомлялося раніше, у грудні 2022 року Азербайджан, Грузія, Румунія та Угорщина підписали у Бухаресті угоду про стратегічне партнерство щодо будівництва підводного кабелю Black Sea Energy потужністю 1 ГВт і протяжністю 1195 км. Кабель буде призначений для постачання "зеленої" електроенергії, що виробляється в Азербайджані, через Грузію та Чорне море до Румунії для подальшого транспортування до Угорщини та решти Європи.

У даний час робота по проєкту знаходиться на стадії розробки техніко-економічного обґрунтування, яке планується завершити до кінця 2023 року. Прокладання кабелю займе 3-4 роки. Європейська Комісія планує надати для цього 2,3 млрд євро.